Представянето на новата книга „Библия за прелюбодейци“ на писателката Ана Боянова снощи в Плевен се превърна в преливащ от емоции водопад и за участниците в интересното събитие, и за публиката, която съпреживя вълшебни мигове. Вечерта откри доц. д-р Емилияна Конова, управител на МЦ КИРМ „Света Елисавета“ и част от Сдружение „Духът на Плевен“, а журналистката и член на Сдружението Даниела Дочева представи гостите.
Подбрани откъси от книгата и подходящи стихове от различни стихосбирки на авторката се свързаха в единна цялост, която разказа по вълнуващ начин за вечните въпроси в човешкия живот, за възходите и паденията, които водят душите по пътя на тяхното израстване, провокирайки ги да следват сърцата си. А в това пътуване да си позволиш да правиш грешки е животоспасяващо, защото така се учат най-важните уроци, родени чрез болка и страдание, убедена е писателката.
Словото влезе в диалог с темпераментни песни от Средиземноморието, намерили място в последния музикален албум „Nostalgia“ на дуета Ана Боянова и Емил Калев. Неговата китара подкрепи вокалните им изпълнения и отведе публиката в друго измерение – там, където любовта дава смисъла и подчинява всички човешки отношения. Публиката приветстваше с щедри аплаузи всяка песен, поднесена артистично и завладяващо, а споделеното слово приковаваше вниманието на всички със своята дълбочина, мъдрост, откровеност, красота и общочовешки послания.
След финала на литературно-музикалния камерен спектакъл с участието на Ана Боянова, Емил Калев и журналистката Даниела Дочева, автор на сценария, писателката сподели с аудиторията защо е посегнала към темата за прелюбодеянието, как книгата и героите сами я намират, а образите им са събирателни. Заглавието „Библия за прелюбодейци“ също идва внезапно, но се оказва литературна находка. Авторката говори и за силата на прошката и трансформацията, както и за това, че с изборите, които прави, всеки е творец на собствения си живот във всеки миг. Ана Боянова отговори и на въпросите, които бяха зададени към нея.
В откритие на вечерта се превърна младата фотографка Габриела Илиева, която представи своята изложба „Любов без име“. Художествените фотоси привлякоха възприятията на всички с нежното си излъчване, с усещането за чистота, искреност, обич и хармония. Творбите носят и автобиографичен елемент, тъй като на всички тях е заснета самата Габриела Илиева. Тя благодари на организаторите на събитието за възможността за първи път да се представи пред плевенска публика и сподели вълнението и радостта си от високите оценки и огромната позитивна енергия, с която публиката я дари.
Интересните творци бяха гости на културния форум Плевенска артсцена „Измерения“ по покана на Сдружение „Духът на Плевен“.