Панорама

Кристиян Арнаудов от VІ „б“ клас на Националната гимназия за древни езици и култури „Св. Константин Кирил Философ” – гр. София, грабна голямата награда на конкурса „Освобождението” 2021 г, който се провежда за 23 –ти път.

Носител на наградата на Регионален военноисторически музей – Плевен, е Никола Кацарски от ІV „б“ клас на ОУ „Васил Левски” – гр. Плевен.

Никола Кацарски
Никола Кацарски

Ето и останалите наградени от журито творци:

Първа възрастова група – І – ІV клас:

Първа награда:  Петя Димитрова – ІV  кл.,  Общински детски център за култура и изкуство, гр. Русе

Втора награда: Мария Бояджиева – І в  кл.,  ОУ „Екзарх Антим І ” – гр. Пловдив

Трета награда:  Никол Тотева – III в кл.,  НУ „Христо Ботев” – гр. Плевен

10 поощрителни награди І – ІV клас:

Стела Сарачилова – ІV кл.,  НУ „Единство”, гр. Плевен

Кристина Кръстева  – ІV в кл.,  НУ „Христо Ботев”, гр. Плевен

Елеонора Ванчева – І а кл., ОУ „Васил Левски”, гр. Плевен

Лил Ан Бешева – ІІ а кл.,  ОУ „Васил Левски”, гр. Плевен

Александра Георгиева  – ІV в кл.,  НУ „Христо Ботев”, гр. Плевен

Йоана Бозова – ІІ кл.,  НБУ „Михаил Лъкатник”, гр. Бургас

Алина Радославова – Детска арт школа „Светлик“, гр. Варна

Елица Джигова – III б кл., I ОУ „Св. Климент Охридски”, гр. Пазарджик

София Тенева – ІV б кл.,  , СУ „Стоян Заимов ”, гр. Плевен

Лъчезар Йорданов – III а кл. СУ „Емилиян Станев ”, гр. В. Търново

Втора възрастова група – V-VІІІ клас:

Първа награда: Ванеса Кръстева – VI а кл.,  СУ „Стоян Заимов“ – гр. Плевен

Втора награда: Бурджу Рахмиева – VI кл., ОУ „Васил Априлов ” – гр. Русе

Трета награда:  Тодор Лалев – VI кл., ОУ „Йордан Йовков” – гр. Плевен

10 поощрителни награди  V – VІІІ клас:

Любена Милкова – V а кл.,  СУ „Стоян Заимов”, гр. Плевен

Росен Димитров  – VII кл.,  СУ „Васил Априлов”, гр. Долна Митрополия

Карина Пепова – V а кл., СУ „Св. Св. Кирил и Методий”, гр. Видин

Цветомира Цветанова – VII б кл., 49 ОУ „Бенито Хуарес”, гр. София

Борислава Цветкова  – V в кл.,  НУИ „Панайот Пипков”, гр. Плевен

Петя Атанасова – VІ кл.,  ОУ „Христо Ботев”, с. Ценово, обл. Русе

Кристина Атанасова – V кл. 31 СУЧЕМ „Иван Вазов“, гр. София

СУЧЕМ – Средно училище за чужди езици и мениджмънт

Диляна Андонова – V б кл., ОУ „Йордан Йовков”, гр. Плевен

Лора Каракацелова – V б кл., СУ „Иван Вазов ”, гр. Плевен

Гергана Божинова – V б кл., НГДЕК „Св. Константин Кирил Философ ”, гр.София

Извън конкурса грамоти за най-малки участници се присъждат на децата от група „Сладурани” и група „Мечо Пух” на Детска градина „Слънце“- град Плевен, и децата от подготвителна група на ДГ „Юнско въстание”.

В конкурса тази година участваха 543 творби на ученици от 54 училища от 29 общини в 17 области на България. Това са: Бобов дол, Бургас, Варна, Велико Търново, Велинград, Видин, Враца, Горна Оряховица, Димитровград, Добрич, Златоград, Казанлък, Кюстендил, Кнежа, ловеч, монтана, Лом, Пазарджик, Перник, Полски Тръмбеш, Пловдив, Русе, с. Ценово, Област Русе, Свищов, Стара Загора, Сопот, София, Търговище и Троян. 

От Плевенска област участваха ученици от Долна Митрополия, Кнежа и Пордим. Участниците от Плевен бяха от 12 учебни заведения: НУ „Патриарх Евтимий“, НУ „Отец Паисий“, НУ „Единство”, НУ „Христо Ботев”, ОУ „Йордан Йовков”, ОУ „Д-р Петър Берон”, ОУ „Валери Петров”, ОУ „Васил Левски”, ОУ „Св. Климент Охридски”, СУ „Иван Вазов”, СУ „Стоян Заимов“, НУИ „Панайот Пипков” и извън конкурса ДГ „Слънце” и ДГ „Юнско въстание“.

Остави коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here