Плевенска филхармония и звездни солисти ще представят концерта “Тангата на Астор Пиацола” в Плевен. Музикалното събитие ще е на 2 август 2024 г., от 19 ч., в зала “Катя Попова”.
Солисти ще са Людмил Ангелов – пиано, Стоян Караиванов – бандонеон, Маргарита Калчева – контрабас, Йован Богосавлевич – цигулка, и Цветан Недялков – китара.
В програмата са включени красиви танга от аржентинския композитор Астор Пиацола, който качва тангото на световните концертни и оперни сцени. В Аржентина го наричат “Великият Астор”, а музиковедите смятат, че „той е душата на Аржентина, изказана с музика“.
Вечен романтик, той остава верен в творчеството си на своето потекло и традиции и записва името си със златни букви в историята на музиката от втората половина на ХХ век.