Многоцветие от багри и положителна енергия носи Пролетният салон на плевенските художници

0
450
Александър Сахатчиев - картини, Пролетен салон
Александър Сахатчиев

Многоцветие от багри и положителна енергия носи Пролетният салон на плевенските художници, който беше открит тази вечер в ХГ “Илия Бешков” в Плевен. В интригуващата експозиция са представени около 40 автори, с по 2 или 3 творби. Традиционната проява даде възможност на творците да зарадват многобройните почитатели на изобразителното изкуство в града със своите най-нови произведения: живопис, графика, скулптура, рисунка и приложни изкуства.

Иван Велчев – Йово

Цвета Кацарова, директор на галерията, обърна специално внимание на изключителните графики на Александър Сахатчиев, част от екипа на ХГ “Илия Бешков”, които изобразяват красиви жени и са под мотото “Като Майстора”. Тя информира, че изтъкнатият плевенски художник тази година ще подреди юбилейна изложба, с която ще зарадва многобройните си почитатели.

Валентин Асенов – Хъкъла, пожела на присъстващите да се заредят с пролетно настроение и да се насладят на новите работи на авторите, които не спират да творят.

Зоя Минева

Кметът на Община Плевен Георг Спартански поздрави всички художници за стойностното творческо събитие, благодари на изпълнителите от Общински хор “Гена Димитрова” с диригент Анелия Дечева за приятната музикална изненада в началото на събитието и приветства специално многобройните ученици, които присъстваха на откриването на изложбата.

Сред многобройните гости на артсъбитието бяха зам.-кметът на Община Плевен Стефан Милев, директорът на Дирекция “Образование и хуманитарни дейности” Стефка Григорова, директорът на Драматично-куклен театър “Иван Радоев” Димитър Кабаков и др.   

Красимир Ташев

Валентин Асенов – Хъкъла

Диана Тончева

Общински хор „Гена Димитрова“ с диригент Анелия Дечева, снимка: Община Плевен

Остави коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here