Четирима плевенски художници участват в Коледна изложба в галерия „Спектра“ в София

0
2005
Огнян Кузманов

Четирима плевенски художници участват в традиционната Коледна изложба в галерия „Спектра“ в София (ул. „Будапеща“ 92 А). Огнян Кузманов и Милена Русинова показват живописни творби, а със свои скулптури се представят Диана Тончева и Венцислав Василев.

Вернисажът събра 15 автори от цялата страна, които традиционно са част от летните пленери, организирани от Огнян Кузманов, куратор на настоящата експозиция. „Показваме произведения на приятели, с които намерихме общ език. Всеки има своята стилистика и това многообразие отново създаде една интересна експозиция“, коментира по повод събитието той.

Сред почитателите на изобразителното изкуство, посетили откриването на изложбата снощи, бяха и много плевенчани, които от години живеят в София, но не пропускат повод да са съпричастни към събития, в които участват техни съграждани.  

Експозицията ще остане в галерия „Спектра“ поне месец.

Остави коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here