Представителството на СБХ – Плевен и Дружеството на плевенските художници ще гостуват с представителна Великденска изложба на Националното изложение на художествените занаяти и изкуства в с. Орешак. Откриването ще е на 26 април, от 18 ч.
В експозицията са поканени да се включат всички плевенски автори, които са членове на споменатите организации. Желаещите могат да участва с 2 творби, като ще се състои селекция на работите.
Експозицията ще продължи до 26 май и е в резлутат на културен обмен със СБХ – Троян, които са домакини на проявата. “Поддържаме приятелски отношения с колегите в Троян. Те ни гостуваха през декември месец 2023 г. в ХГ “Илия Бешков” в Плевен, а сега ние ще направи при тях изложба в село Орешак”, поясни за “Духът на Плевен” художникът Николай Неделчев – Кокала, който е председател на Дружеството на плевенските художници.
На събитието ще бъдат поканени кметовете на Плевен и Троян, както и други гости.