От днес деца от 40 детски градини и училища в Плевен ще украсят центъра на града в червено и бяло. Инициативата е под мотото „Приятели на Баба Марта“ и среща огромен отклик.
„Идеята е всяко учебно заведение да украси свое собствено дърво в червено и бяло – цветовете на празника, по свое собствено виждане и проект. Всяко дърво ще има и надпис на съответното учебно заведение“, информира кметът на Община Плевен д-р Валентин Христов.
Първите детски градини започват украсяването в 10.00 часа от района на пл. „Възраждане“. Ще бъде украсена цялата централна градска част – от Централната поща до ДКТ „Иван Радоев“.
Инициативата е в подкрепа на традициите и българския дух и ще допринесе Плевен да грее в празнична премяна през целия месец март.