122-ма чуждестранни лекари ще се дипломират тържествено в Медицинския университет в Плевен

0
153
Медицински университет - Плевен

На 9 май 2025 г., петък, Медицинският университет в Плевен организира празнично шествие и тържествена промоция на младите чуждестранни лекари от Випуск 2025. Тържественият ритуал по дипломиране на 22-рия випуск чуждестранни лекари ще се проведе на сцената на Летния театър в двора Ректората, от 11:00 ч. Дипломи за магистърска степен по медицина и професионална квалификация „лекар“ ще получат 122 дипломанти от 19 държави. Най-голям е броят на завършващите от Великобритания, Италия и Индия. Випускът чуждестранни лекари има висок брой отличници – 20 млади лекари, както и среден успех “много добър” 5.01.

Младите чуждестранни лекари ще положат Хипократовата клетва пред гордите погледи на своите гости, приятели и семейства от цял свят. След получаване на дипломата за висше образование по медицина, ще бъде изпълнен ритуала по връчване на бялата престилка от член на семейството на младия лекар като символ на преминаване към професионалния живот. Специален поздрав към младите чуждестранни лекари и техните близки ще поднесе танцова формация „Веселяци“ – Плевен.

Празничното шествие на Випуск 2025 чуждестранни лекари на 9 май 2025 г. ще стартира в 10:00 ч. от площад „Възраждане“ и ще премине по ул. „Св св. Кирил и Методий“ до Ректората. 

На 10 май гостите от цял свят ще могат да участват в пъстрия художествен форум Ден на народите 2025 (International Day), който се провежда всяка година по инициатива на чуждестранните студенти, съвместно с българските им колеги и с подкрепата на ръководството на висшето училище. Те ще се потопят в многоцветната атмосфера на различните култури, бит и обичаи, представени чрез традиционни песни, танци, костюми и кухня от чуждестранните студенти на университета.

Остави коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here